9 października 2016

Atrakcyjny kurort w Krynica-Zdroju

Uzdrowisko w Krynicy-Zdroju cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich kuracjuszy, a także zaczyna zdobywać sobie zwolenników również za granicą. Wpływa na to cały szereg czynników. Podstawowym atutem kurortu są liczne ujęcia wód mineralnych, zwanych szczawami, charakteryzujących się różnymi parametrami chemicznymi. Te wody odgrywają istotną rolę w leczeniu wielu schorzeń podczas pobytu w tutejszych sanatoriach. Baza noclegowa w miejscowości jest w stanie przyjąć wielu przyjezdnych na raz (meteor-turystyka.pl – Krynica Zdrój noclegi).

Do dyspozycji kuracjuszy pozostają wspaniałe pijalnie wody, w których można skosztować szczaw w specjalnie zaprojektowanym, przyjemnym otoczeniu. Miejscowość może także pochwalić się pięknym deptakiem, prowadzącym przez centrum kurortu i kilkoma estetycznymi parkami zdrojowymi, w których można odpocząć i pospacerować na łonie natury oraz Górą Parkową (szczegóły na wikipedia.org). W szczycie sezonu nie brakuje tu także licznych wydarzeń kulturalnych. W Krynicy-Zdroju odbywają się niezliczone koncerty i festiwale, a gościom udostępnia się kolekcje sztuki do wglądu. Oprócz typowych sanatoriów, nastawionych na leczenie chorych i rekonwalescentów, w uzdrowisku wybudowano także ośrodki spa, które specjalizują się w odnowie biologicznej. Zapracowane osoby chętnie przyjeżdżają tu na zabiegi rewitalizacyjne i kosmetyczne, pomagające zregenerować organizm, upiększyć się i nabrać sił.

Dla amatorów istnieje możliwość uprawiania gimnastyki i ćwiczeń usprawniających, pod okiem profesjonalnego trenera. Zainteresowani skorzystają tu także z pomocy dietetyka, który dobierze właściwy sposób odżywiania lub pomoże przeprowadzić dietę. W trakcie kuracji lub regeneracji nie można także zapominać o aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Miejscowość leży w pięknym przyrodniczo otoczeniu, blisko parków krajobrazowych, goście mają do dyspozycji szereg tras przeznaczonych dla turystyki pieszej. Szczególnie atrakcyjne są tu ścieżki edukacyjne, przybliżające zwiedzającym walory lokalnej fauny i flory oraz zagadnienia związane z ich eksploatacją. Coraz więcej osób rezerwuje tu noclegi, Krynica-Zdrój jest bowiem wszechstronnym uzdrowiskiem, w którym można podreperować zdrowie, napić się unikalnych szczaw, zapoznać się z lokalną sztuką, dowiedzieć się sporo o walorach przyrodniczych okolicy i spędzić niezwykle udany urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>