12 lutego 2017

Koszalin miastem pełnym atrakcji

Koszalin posiada dostęp do jeziora Jamno, a jego centrum oddalone jest zaledwie o 11 kilometrów od Morza Bałtyckiego. Dodatkowo miasto posiada wiele zielonych miejsc, co sprzyja utrzymaniu czystego, więc zdrowego powietrza. Wyróżniająca się zróżnicowana szata roślinna, a także sąsiedztwo lasów są jednym z walorów Koszalina. Oczywiście nie jedynym, ale wiele innych na nim bazuje. Jest tak z trasami rowerowymi i ścieżkami spacerowymi. Wiodą one po nie tylko po Koszalinie, ale też po jego okolicach. Najdłuższa z tras ma 39 km, natomiast średnie około 15. Aktywnie spędzić czas można nad jeziorem Jamno (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jamno) w Wodnej Dolinie. Miejsce znajduje się prawie w centrum miasta, a będąc tam zupełnie się o tym zapomina. Do dyspozycji odwiedzających jest plaża, leżaki, place zabaw, kawiarnie, kąpielisko, a także wakepark. Nie ma więc wątpliwości, że każdy zajdzie tam atrakcje dla siebie.

Ciekawym miejscem na spacer jest Park Książąt Pomorskich. Klimatu temu miejscu nadają zadbane ścieżki, połacie kwiatów, fontanna, a także łabędzie i kaczki. Te ostatnie zazwyczaj sprawiają najwięcej radości najmłodszym odwiedzającym, zwłaszcza że można je dokarmiać. Na świeżym powietrzu znajduje się również park linowy, do którego zaprasza się nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Dla każdej z tych grup została przygotowana inna trasa przejścia o niższym lub wyższym stopniu trudności. Zielono jest także w centrum miasta, które otaczają liczne skwery. Umilają tym samym podziwianie koszalińskich zabytków. Skoro o nich mowa to najciekawsze znajdują się w obrębie średniowiecznych murów obronnych.

Najstarszym zabytkiem miasta jest katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, a znajdujące się obok niej kamienice wspaniale prezentują gotycki styl budowania. To piękne miasto co roku przyciąga wielu turystów. Niektórzy z nich przyjeżdżają specjalnie z myślą o jednym z festiwali, które odbywają się w mieście. Warto przed przyjazdem zarezerwować sobie miejsce do spania (). Baza noclegowa obejmuje liczne hotele, motele, hostele, zajazdy, schroniska, pokoje gościnne, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe i pole namiotowe. Więc jest tak jak z atrakcjami – każdy znajdzie opcję dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>