26 sierpnia 2016

Pieniny – doby kierunek wypoczynku

W celu przeżycia niezapomnianych wakacji, powinniśmy się porządnie przyłożyć do ich zaplanowania. Pierwszym krokiem jest określenie atmosfery, w jakiej chcemy je spędzić. Ważne jest też zadbanie o zakwaterowanie. Dobrze, żeby zrobić to z dużym wyprzedzeniem, wówczas możemy być pewni niższych cen i większego wyboru. Wyżywienie to też istotny element. Stawiajmy na dobre knajpy z renomą, omijając przy tym puste przybytki. Nie warto też decydować się na wykupienie wyżywienia w miejscu, gdzie się zatrzymaliśmy – raczej nie spełni ono naszych oczekiwań. Dodatkowe atrakcje, to punkt, z którym powinniśmy się zapoznać jeszcze przed wyjazdem, bowiem rozplanowując ten element, mamy gwarancję, że nasze wakacje będą bardziej wartościowe.

Pieniny to pasmo górskie w południowej Polsce. Znajduje się ono w Karpatach, będąc zarazem ich najwyższym elementem. Przepływa tędy Dunajec, który w ciepłe miesiące daje możliwość łowienia ryb, kąpieli, a nawet spływów kajakowych, na które jednak powinni się decydować tylko doświadczeni ludzie. Zabytki to nieodzowny, a wręcz sławny element gór. To im powinniśmy, zaraz obok wędrówek i dobywania szczytów, poświęcić najwięcej czasu. Uczą one nas bowiem historii miejsca, w którym postanowiliśmy spędzić wyjątkowy czasu urlopu, który zdarza się przecież tylko raz w roku. Wykorzystajmy go więc najlepiej jak potrafimy.

Zima natomiast to czas, w którym zdecydowanie nie powinniśmy wspinać się po górach, ale oddać sportom. Wyciągi znajdują się tu w wielu miejscach, a narty i snowboard to nieodzowny element wizerunku rejonu. Baza noclegowa świetnie współpracuje z licznymi w sezonie wypożyczalniami sprzętu do sportów zimowych i szkółek, do jego nauki. Instruktorzy są dobrze przygotowani do swojej pracy i możemy być spokojni o swoje bezpieczeństwo. Nocleg w tej okolicy to wydatek oscylujący w granicach 100-200 złotych za dobę i uzależniony jest w dużej mierze od naszych wymagań (źródło: noclegi Pieniny z Meteora). Decydujmy się raczej na małe pensjonaty, gwarantujące nam kameralny klimat, ciszę i spokój, a co za tym idzie zdecydowanie lepszy wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>