29 stycznia 2017

Stegna – piękna również jesienią

Większość z nas wyjazd nad morze planuje w okresie wakacyjnym, kiedy lato jest w pełni i słońce rozgrzewa gorący piach. Może warto chociaż raz odwiedzić te strony jesienią. Stegna jest wsią położoną w województwie pomorskim, w pobliżu Gdańska. W zasadzie każda pora roku jest odpowiednia na podróż nad morze. Każda pora ma inne zalety i oferuje inne atrakcje. Jesienią nie ma takich tłumów turystów jak latem. Na drogach nie ma korków, łatwiej i szybciej dotrzemy do celu podróży. W ciszy i spokoju można pospacerować plażą, poszukać bursztynów, posłuchać szumu morza zamkniętego w muszli i powdychać jodu z nadmorskiego powietrza. Noclegi Stegny jesienią są dużo tańsze i nie ma problemu z ich znalezieniem. Jedynie czego może nam brakować to kąpiele w falach Bałtyku. W zamian mamy kilka basenów w okolicznych miejscowościach. Jesień w Stegnie to przepiękne kolory lasu i cisza przerywana tylko szumem wzburzonego morza. Sztorm na morzu obserwowany na przykład z wieży latarni sprawia niesamowite wrażenie. Tak naprawdę dopiero wtedy możemy się przekonać jak wielkim żywiołem jest woda. Jesień to kutry rybackie na pustej plaży, rozrzucone sieci rybackie i spokój. Jest to dobry czas na wycieczki rowerowe i dłuższe wyprawy. Zwiedzanie okolic na grzbiecie konia to też dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Można zwiedzić pobliski Malbork ze starym krzyżackim zamkiem. Otoczony murem i jesiennymi barwami drzew wygląda fantastycznie. Jest wiele muzeów, które warto zwiedzić i wiele ciekawych miejsc, które raczej omijamy kiedy świeci słońce, kuszą morskie fale i rozgrzany, złoty piach. Jesień jest czasem kiedy nikomu się nie spieszy, czas jakby płynął wolniej, a rześkie powietrze wzmacnia nasze siły. Z roku na rok coraz więcej turystów zarówno z kraju jak i z zagranicy wybiera właśnie jesień na przyjazd nad polskie morze. Większość turystów zaczyna doceniać to co oferuje jesień. Jeszcze kilka lat wcześniej większość punktów gastronomicznych kończyła swoją działalność wraz z końcem lata. Z powodu nasilenia się ruchu turystycznego jesienią sytuacja uległa zasadniczej zmianie. Warto przyjechać do Stegny jesienią. Na pewno nikt nie będzie żałował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>