22 czerwca 2016

Świeradów-Zdrój atrakcje dla każdego

Z dala od dużych, gwarnych miast, w dolinie rzeki Kwisa, tuż przy granicy z Czechami, leży ciche, spokojne, ale o nieodpartym uroku miasteczko Świeradów-Zdrój. Miasto posiada wiele walorów, które sprawiają, że jest ono chętnie odwiedzane przez turystów.

Do Świeradowa-Zdroju przyjeżdżają kuracjusze, by leczyć się tu z pomocą wód mineralnych, wód radonowych i okładów z borowiny. Leczone są tu przede wszystkim choroby narządów ruchu, choroby reumatyczne, układu krążenia, a także typowo kobiece dolegliwości. Przyjeżdżają tu miłośnicy białego szaleństwa, którzy mają do dyspozycji sześć wyciągów narciarskich, dwa tory saneczkowe, a także trasy biegowe. To tu, na zboczu Stogu Izerskiego znajduje się Ośrodek Ski&Sun z trasą narciarską biegnącą wzdłuż trasy kolei gondolowej, która kursuje na szczyt Stogu izerskiego (1105 m n.p.m.) ze Świeradowa-Zdroju. Przyjeżdżają tu także osoby lubiące aktywny wypoczynek, by skorzystać ze szlaków turystycznych, szlaków rowerowych, a także basenów, kortów tenisowych, czy jazdy konnej.

W Świeradowie-Zdroju, także wiele do zwiedzania mają wielbiciele zabytków. Znajduj się tu między innym piękny Dom Zdrojowy z najdłuższą na Dolnym Śląsku drewnianą halą spacerową, na listę zabytków wpisane jest także miasto, które powstawało od XVII do XIX wieku, kościół parafialny w Czerniawie, czy dość liczne budynki pensjonatów i sanatoriów. Niezależnie od tego, co przyciąga gości do tego dolnośląskiego uzdrowiska, czekają tu na nich nie tylko liczne atrakcje, ale także baza noclegowa (spis serwis meteor), których największą zaletą są niewygórowane (w porównaniu i z innym uzdrowiskami w Polsce) ceny. Dodatkowym atrybutem Świeradowa-Zdroju jest piękna górska przyroda oraz las, które otaczają miasto z każdej strony, zapewniając czyste powietrze.

One thought on “Świeradów-Zdrój atrakcje dla każdego”

  1. ariel22

    Świeradów jest atrakcyjnym miasteczkiem nie tylko dla kuracjuszy, chociaż ich można tam spotkać najwięcej :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>