25 października 2016

Urlopowy czas w Szczyrku

Wakacje w Szczyrku to znakomity pomysł na to, aby przyjemnie spędzić wolny, letni czas. To miasto słynące ze skoczni narciarskich, położone na południu kraju w województwie śląskim. Jest to bardzo lubiany przez turystów ośrodek rekreacji. Warto wybrać się tu na przemiły urlop, który będziemy wspominać przez całe życie. Pamiętajcie jednak by odpowiednio wcześnie znaleźć i zarezerwować noclegi w Szczyrku.

W mieście, gdzie mieści się Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu, na którego terenie znajduje się 5 wyciągów narciarskich przyciąga całe tłumy turystów. Zimą bardzo trudno znaleźć tu miejsca noclegowe ze względu na to, że turyści bardzo lubią tu przyjeżdżać. Mówią, że znakomicie się czują w tej okolicy, gdzie jest bogata infrastruktura, gdzie przyjemnie spędza się czas.

Miejscowość jest ciekawa, to typowo narciarska osada, doskonale odnajdują się tu jednak również miłośnicy aktywności ruchowej, którą z powodzeniem można uprawiać w letnich miesiącach. Warto przyjechać tutaj na rowery, odbywa się tutaj Beskidzki Bieg i jest to bardzo sympatyczna impreza, która pozwala nam przyjechać tu z naszym ukochanym czworonogiem. Uprawia się tu turystykę o charakterze rowerowym i pieszym. Daje ona możliwość odbycia treningu, który jest bardzo pozytywny dla zdrowia. Bardzo wiele ludzi bierze udział we wszelkiego rodzaju maratonach, do których trzeba się przygotować, aby mieć pełną satysfakcję z tego rodzaju imprez.

Znakomitym miejscem do tego, by realizować swoją pasją jest właśnie Szczyrk, gdzie jest dużo tras biegowych. Baza noclegowa w dużej mierze jest adresowana do rodzin, jak też i wszystkich samotnych, którzy lubią wyjeżdżać ze zwierzętami. Jest tu bardzo wiele miejsc do spacerowania, biegania czy też jazdy na rowerze.

Szczyrk to przepiękne, malownicze miasteczko, które cieszy się zarówno zróżnicowanym krajobrazem, który daje olbrzymie możliwości wspinaczkowe, jak też jest to typowe miasto wypoczynkowe. Znakomicie jest przy tym zaopatrzone w infrastrukturę, znaleźć tu można ścieżki rowerowe, na których to zimą odbywają się biegi narciarskie. Warto podkreślić, że w Szczyrku odbyły się zawody rowerowe, adresowane do rodzin. Wiele imprez z kolei jest skierowanych do najmłodszych. Są to na przykład mistrzostwa w biegach przełajowych. Takich atrakcji jest wiele, zatem trudno się dziwić temu, że turyści przyjeżdżają w te strony każdego roku po to by cieszyć się udanym wypoczynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>