19 listopada 2016

Wakacje na Podlasiu

Podlasie jest to przepiękny region położony na północno-wschodnich rubieżach naszego kraju. Ze świeczką w ręku szukać możesz tutaj wielkich luksusowych hoteli. Obiekty takie spotkasz jedynie w największych miejscowościach. Na pozostałym obszarze dominują niewielkie pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne. Osoby, którym zależy na niskich kosztach mogą skorzystać z noclegu na polu namiotowym. Baza noclegowa funkcjonuje dosyć dobrze – pokoje są czyste, a gospodarze bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. Większość oferuje również całodzienne wyżywienie, na które składają się regionalne posiłki kuchni kresowej.

W ostatnich latach bardzo poprawiła się infrastruktura turystyczna, dzięki czemu coraz więcej osób ma okazję zwiedzić ten urokliwy obszar. Doskonale będą się tu czuli zwłaszcza miłośnicy przyrody oraz amatorzy ciszy i spokoju. Dookoła rozpościerają się sielsko anielskie krajobrazy. Najpopularniejszą metodą ich podziwiania są długie wycieczki rowerowe. Przez ostatnich kilka lat wybudowano na tym terenie bardzo wiele nowych szlaków rowerowych. W większych miejscowościach, albo tych najbardziej popularnych takich jak Hajnówka czy Białowieża bez trudu wypożyczysz dwuślad dla siebie oraz dla swojego dziecka. Spora część tras poprowadzona została po ścieżkach leśnych lub po drogach gruntowych o niskim natężeniu ruchu samochodowego, dzięki temu wycieczki są wyjątkowo bezpieczne. Osoby cechujące się bardzo dobrą kondycję fizyczną mogą pokusić się o przejechanie całego obszaru Podlasia. Wycieczka taka powinna zamknąć się w około tygodniu. Czas ten pozwoli na odwiedzenie wszystkich najciekawszych zakątków w regionie, takich jak Puszcza Białowieska, Jezioro Siemianówka, Puszcza Knyszyńska czy Polski Szlak Tatarski.

Jeżeli chcesz spędzić najbliższe wakacje na Podlasiu (noclegi) to już dziś powinieneś pomyśleć o rezerwacji. Wolne kwatery rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i jeżeli będziesz szukał wolnego łóżka w ostatniej chwili, to może okazać się że jedyne na co będziesz mógł liczyć, to nocleg na polu namiotowym. Na szczęście większość obiektów posiada własne strony internetowe, także przed dokonaniem opłaty rezerwacyjnej będziesz mógł sprawdzić standard wypoczynku oferowany przez konkretny pensjonat. Wolne kwatery możesz wyszukać pod hasłem “noclegi Podlasie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>