31 grudnia 2016

Wiadukty kolejowe w Wiżajnach

Zwiedzanie zabytków to bardzo ciekawa opcja na spędzenie wakacji lub urlopu, więc nie ma się co dziwić, że tak wiele osób współcześnie decyduje się na takie posunięcie. Oczywiście potrzebne są ku temu pieniądze, ale też ciekawe miejsce, w którym można realizować swoje pasje. Dla najbardziej wymagających osób przygotowane zostały atrakcyjne noclegi we wsi Wiżajny.

W tym miejscu można pozwiedzać wiele zabytków, a jednym z najciekawszych są na pewno tamtejsze wiadukty kolejowe. Zachwycają się nimi nie tylko miejscowi, ale też turyści zagraniczni. Posiadają one aż 40 metrów wysokości, a także 200 metrów długości, więc są stosunkowo długie. Wiadukty te są naprawdę zadbane i solidne, więc podziwianie ich to niezapomniane przeżycie dla każdego turysty. Na takie wycieczki decydują się zwłaszcza starsze osoby, które cenią sobie tego typu obiekty i chcą się o nich dowiedzieć czegoś więcej, a w Wiżajnach można to zrobić. W dzisiejszych czasach wiadukty te są nieczynne, a prowadziły one trasą Gołdap-Żytkiejmy. Cała linia liczyła sobie aż 31 kilometrów. Kryje ona w sobie naprawdę wiele tajemnic. Te wiadukty są jednymi z najwyższych w Polsce, więc na pewno warto zobaczyć je na własne oczy.

Baza noclegowa [dostępna od hasłem: Wiżajny noclegi] zaspokoi oczekiwania każdego turysty, więc przynajmniej raz w życiu warto się tam udać. Do budowy tych elementów użyto żelbetonu, a architektura została wykonana w naprawdę profesjonalny sposób, dlatego jest solidna i atrakcyjna dla turystów. Filary są ozdobione specjalnymi elementami.

Obecnie można tutaj uprawiać sport, ponieważ Wiżajny oferują zainteresowanym skoki na bungee pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. Decyduje się na to bardzo duża grupa zwłaszcza młodych osób, które cenią sobie adrenalinę na wysokim poziomie, a z udziałem wiaduktów kolejowych w Wiżajnach da się to osiągnąć. Można tutaj wykonywać również skoki wahadłowe. Pod wiaduktami często organizowane są różnego rodzaju ogniska oraz biwaki.

Wiadukty kolejowe w Wiżajnach to bardzo ciekawe miejsce pod kątem turystycznym, więc każdy powinien znaleźć tutaj zajęcie odpowiednie dla swojej osoby. Można pozwiedzać stare wiadukty, które kiedyś pełniły rolę linii kolejowej, ale też uprawiać ekstremalne sporty. Wszystko zależne jest od decyzji turystów, których w Wiżajnach jest pod dostatkiem z uwagi na dużą liczbę atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>