5 marca 2017

Zabytkowa synagoga w Rzepedzi

Synagogi to miejsca kultu religijnego na całym świecie. Na szczęście znajdują się one również na terenie Polski, więc warto oczywiście poszukać miast, w którym można je dokładnie zwiedzić. W Rzepedzi znajduje się właśnie jedna z zabytkowych synagog. Powstała ona w XVII wieku, ale nadal cieszy oczy przyjezdnych turystów. Synagoga przez te wszystkie lata była wiele razy odnawiana, wymieniano też elementy znajdujące się w jej wnętrzu. Niestety zdecydowana większość z nich nie przetrwała po dzisiejsze czasy, dlatego nie można się z nimi zapoznać. W środku znajdują się jednak informacje na ich temat, dzięki czemu można skutecznie poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu. Wycieczka ta polecana jest zwłaszcza osobom religijnym, pobożnym i głęboko wierzącym, ponieważ można synagogę nie tylko zwiedzić, ale też w jej wnętrzu się pomodlić. Warto zabrać na taką wycieczkę aparat fotograficzny, gdyż na miejscu można zrobić wiele ciekawych zdjęć.

W dawnych latach w synagodze znajdowała się galeria sztuki. Znajdowało się tam również Muzeum Żydów Galicji. Budowla ta została wzniesiona całkowicie w stylu barokowym. Miejsce to jest więc szczególnie polecane zwolennikom architektury oraz sztuki, a takich przecież na świecie nie brakuje. Synagoga ma także dobudowaną specjalną przybudówkę, a w środku znajduje się jedna sala modlitewna. Nie jest więc to może budowla pokaźnych rozmiarów, ale można tam poczuć religijny klimat, dlatego wiele osób decyduje się współcześnie na takie wycieczki. Baza noclegowa () w Rzepedzi nie powinna nikogo rozczarować. Każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce na odpoczynek. Taka wizyta w górach może kojarzyć się z aktywnym wypoczynkiem, ale także z dokładnym zwiedzaniem ciekawych miejsc dla tego regionu, do których należy z pewnością zabytkowa synagoga. Budowli sakralnych w Bieszczadach jest bardzo dużo, ale nie każda zachowana została w dobrym stanie. Inaczej jest z synagogą mieszczącą się w Rzepedzi, którą można zwiedzać po dzień dzisiejszy. Jest to barokowa budowla, która posiada wiele charakterystycznych elementów, a przetrwała już wiele wieków i nadal prezentuje się naprawdę estetycznie i okazale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>