25 listopada 2016

Zieleniec – atrakcyjna dzielnica Dusznik-Zdrój

Zieleniec stanowi jedną z części Dusznik-Zdrój w województwie dolnośląskim. Tym, co wyróżnia Zieleniec spośród innych miejscowości jest jego specyficzny mikroklimat, przejawiający cechy klimatu alpejskiego. Swoją niewątpliwą popularność Zieleniec zyskał głównie za sprawą prężnie rozwijającego się tutaj sportu.

Zieleniec stanowi jeden z najpopularniejszych ośrodków sportowych regionu. Najlepiej rozwija się tutaj narciarstwo. Zieleniec posiada około 30 doskonale przygotowanych wyciągów narciarskich. Część stoków jest oświetlona, co pozwala na korzystanie z nich nawet na długo po zapadnięciu zmroku. Narciarstwo to jednak nie jedyny sport, z którego słynie Zieleniec. Nie mniejszym zainteresowaniem wśród sportowców cieszy się tutaj kolarstwo. Właśnie w Zieleńcu trenują najlepsi kolarze, należący do naszej kadry narodowej. Tutaj też swoje treningi odbywała Maja Włoszczowska przed zdobyciem chwalebnego srebrnego medalu na olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku.

W Zieleńcu odbywają się cykliczne wydarzenia sportowe o wielkim prestiżu. Jednym z najpopularniejszych są odbywające się tutaj każdego roku w sierpniu Mistrzowska Polski w kolarstwie górskim, tak zwany Klasyk Kłodzki. W sierpniu odbywa się tu również Memoriał im. Artura Filipiaka – Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB, poświęcony zmarłemu kolarzowi.

Zieleniec swoją turystyczną popularność zyskał w XIX wieku. Obecnie stanowi niezwykle częsty cel podróży turystów z całego kraju, a także spoza niego. Jego urok i niesamowitą atmosferę docenił nawet Fryderyk Chopin, który chętnie przyjeżdżał tu, by szukać inspiracji i odpoczywać.

Przez Zieleniec przebiega Główny Szlak Beskidzki, będący prawdziwą atrakcją dla miłośników górskich wędrówek. Szlaki są zróżnicowane pod względem trudności, dlatego na pewno każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie i swojego doświadczenia. W Zieleńcu znajdują się tarasy widokowe, z których rozpościera się niesamowity widok na panoramę kłodzką.

Piękne krajobrazy i nieskazitelnie czyste powietrze sprawiają, że turyści pragną zostać tu na dłużej. Sprzyjają temu łatwo dostępne noclegi (), Zieleniec bowiem posiada miejsca zakwaterowania dla każdego, zróżnicowane pod względem standardu i oczywiście ceny. Każdy może znaleźć tutaj nocleg odpowiedni dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>