Cała prawda o maśle shea

Inaczej na produkt naturalny stosowany szeroko w dziedzinie kosmetyki oraz dermatologii jakim jest masło shea mówi się masło karite. Jest to środek idealnie nadający się do zastosowania przy szorstkiej i niemiłej w dotyku skórze. Dodatkowo poprawia wygląd cery – tak tej przesuszonej, jak także typowo trądzikowej. Działa rewelacyjnie na suche włosy, puszące się i trudne do okiełznania kosmetyki. Polepsza stan włosów farbowanych i przez to nieco zniszczonych.
Jak zastosować?
Masło shea jest stosowane w sferze kosmetologii i dermatologii na bardzie wiele sposobów, ale zwłaszcza wykorzystuje się jego postać rafinowaną oraz nierafinowaną. A zatem mowa tu o w pełni naturalnym składniku, który rewelacyjnie sprawdza się w postaci nieprzetworzonej, a więc w swojej formie zupełnie czystej. Jest to też doskonały składnik wspomagający, który warto dodać jako bazę wyjściową do samodzielnego tworzenia kosmetyków, na przykład peelingów czy maseczek.
Jak powstaje?
Masło karite, czyli masło Galam, albo bardziej znane – masło shea jest to charakterystyczny olej, jaki uzyskiwany jest na skutek przetwarzania w specjalistyczny i pieczołowity sposób orzechów masłosza. W zasadzie ciężko jest Wam zapewne zorientować się, czym są owe orzechy, bowiem nie są one występującą rośliną w Polsce, a nawet w Europie, więc może powiedzmy i o nich parę słów. A zatem orzechy masłosza, to owoce Masłosza Parka – drzewa porastającego sawannowe tereny Afryki – zachodniej oraz centralnej.