Kwas glikolowy – wiadomości wstępne

Z jednej strony obecny w kosmetologii, z drugiej doskonale znany z zabiegów profesjonalnych w dziedzinie już medycyny estetycznej a nawet dermatologii. Kwas glikolowy, bo o nim jest tutaj mowa, jak najbardziej warto wziąć pod uwagę w codziennej pielęgnacji naszej skóry. Jakie jest jego działanie na cerę? Zobacz w dalszych fragmentach.
Zależne od…
To, w jaki sposób będzie kwas glikolowy działał konkretnie na Twoją cerę, jest uzależnione w dużym stopniu przede wszystkim od stężenia tego produktu naturalnego. Rzecz jasna znacząco widoczne efekty okazują się wówczas, kiedy zdecydujemy się na szereg produktów kosmetycznych zawierających duże stężenie owego kwasu. Można go wykorzystywać nawet w warunkach domowych, ale z racji jego naprawdę silnego działania, zaleca się jednak wybranie do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, gdzie doświadczona specjalistka od cery zajmie się doborem właściwego stężenia, w zależności od naszej cery i tego, jakie jest nasze zapotrzebowanie na tenże produkt.
O działaniu
Jeżeli patrzeć na skład kwasu glikolowego, to warto wspomnieć, iż jest on kwasem należącym do grupy kwasów AHA, a więc kwasów owocowych, co wynika z faktu, iż ma on w sobie charakterystyczne cząsteczki, jednakże najmniej ich w nim występuje, zestawiając jego skład z innymi kwasami z kategorii kwasów AHA. Niemniej jednak odznacza się on rewelacyjnym przenikaniem w głąb naskórka. Na czym jednakże polega w praktyce działanie tego produktu kosmetycznego? Jest on znakomity sferze stymulacji fibroblastów, a przez to idealnie hamuje proces starzenia się skóry, trądzik, redukuje negatywne zmiany skórne, a także przyczynia się do wytwarzania kolagenu oraz elastyny.