W skrócie o paradontozie

Przyzębica to drugie z popularnych ale rzadziej stosowanych określeń paradontozy. Czym jest ta charakterystyczna choroba naszego uzębienia? Dowiesz się o tym z dalszych akapitów. Zapraszamy do ich poczytania.
O paradontozie
Jest to zapalenie przyzębia. Wielokrotnie zdarzają się przypadki, w których Audit web stranica niestety ale ludzie dotknięci tą chorobą jamy ustnej kompletnie nie zdają sobie sprawy, iż na nią ciepią. Z czasem atakuje natomiast tak silnie, iż może prowadzić do ostatecznego i niemożliwego do powstrzymania utracenia zębów. Z danych statystycznych wynika, że na całym świecie omawiane tu schorzenie niestety dotyka aż dziesięciu procent społeczeństwa, co istotne – w Polsce paradontozę ma aż siedemdziesiąt procent naszych rodaków! Jak się przed tym ustrzec?
Pomoże dentysta
Regularne wizyty u dentysty to podstawa zwalczania paradontozy, a przede wszystkim do niej nie dopuszczania. Wynika to głównie z tego względu, iż chorobie tej sprzyja gromadzący się osad, który prowadzi do powstania kamienia nazębnego. W związku z tym, jeżeli kamień ten nie jest usuwany, paradontoza może pojawić się częściej.